Subskrypcja
Zamów newsy na e-mail:
 


 


   

 

Oddaj kase!
                   
  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  

 
Powyżej widzimy zdjęcie przedstawiające kosmiczną ekipę realizatorów "Gwiezdnych wojen" z 1976 roku. Jest wśród nich Declan Mulholland, który wcielił się w rolę Jabby Huta, czyli szefa przestępczego podziemia. Scena z takich czy innych przyczyn wypadła w montażu, zaś o istnieniu Jabby w świecie filmu dowiedzieliśmy się tylko z dialogu pomiędzy Hanem a łowcą nagród imieniem Greedo!

Jabba nie wyparował jednak z Gwiezdnego Uniwersum, lecz zamiast w filmie pojawił się w komiksie, który powstał na bazie pierwotnego scenariusza. Poniżej możemy zobaczyć trzy kadry na których widać jak tę ważną osobistość Odległych Rubieży wyobrażał sobie rysownik Howard Chaykin.


Wyobrażenie swoje oparł na twardych podstawach bowiem wykorzystał wizerunek drugoplanowego obcego, który kręcił się po Mos Eisley w charakterze statysty. Po latach wizerunek owego obcego znalazł się na karcie do gry CCG pod iście kosmicznym imieniem Mosep.

Dzien dobry!

Jabba powrócił jeszcze w październiku 1979 roku w komiksowej opowieści "Cavern of the Crawling Death!" Usiłował tam osobiście dopaść zalegającego wciąż ze spłatą długu Hana Solo, lecz popadł w śmiertelnie niebezpieczne tarapaty omal nie stając się kolacją żarłocznych skalnych termitów! Z opresji wydostał go nasz przemytnik, dzięki czemu Jabba odwołał ciążącą na jego głowie cenę. Poniżej widzimy okładkę komiksu oraz jedną z malowniczo mdłych stron.


Tuż przed premierą "Imperium kontratakuje" w usta bohaterów komiksu wciśnięto pośpiesznie historyjkę o tym jakoby Jabba dowiedział się o innych sprawkach Hana Solo i ponownie polecił go pojmać!
W tym samym czasie rasa do której należy Jabba zmieniła nazwę z Hut na Hutt.

Wreszcie w roku 1997 przygotowując edycje specjalne swoich epizodów Lucas zdecydował się umieścić w filmie odrzuconą pierwotnie scenę. Sympatycznego grubaska zastąpiono przygotowanym przy użyciu komputera Jabbą w postaci w jakiej znaliśmy go z "Powrotu Jedi".

No, oddaj kase!


W roku 2004 wydając film na DVD komputerowego Jabbę nieco podrasowano i teraz wystarczy tylko na niego nie patrzeć, aby uznać, że faktycznie wygląda dokładnie tak jak powinien! Oto on:

Oddawaj wreszcie ta kase!!! 
Zdjęcie z planu podesłał Paweł Leśniewski. Dziękuję!


Liczniki agnat.pl