Subskrypcja
Zamów newsy na e-mail:
 


 


   

 
Powrót    
Pamiątkowe medale


Trzydzieści lat temu miała miejsce premiera filmu, który odmienił życie wielu ludzi i wywarł ogromny wpływ nie tylko na sposób kręcenia filmów ale także odcisnął piętno we wszystkich możliwych obszarach kultury popularnej. To truizm, ale raz na trzydzieści lat można pozwolić sobie na jego wygłoszenie.
Koniecznie kliknij! Jak już nie raz pisano na tej stronie, pierwsze ludziki z Gwiezdnych Wojen wyprodukowano rok później. W pierwszej fali było ich dwanaście.
Aby uczcić to wydarzenie amerykańscy fani przygotowali nie lada niespodziankę. Będzie to 12 pamiątkowych medali, które rozdawane będą podczas konwentu Celebration Europe w Londynie! Gadżety te uzyskały licencje Lucasfilmu i są oficjalnym gwiezdnowojennym produktem.
Ponieważ, jak sama nazwa konwentu wskazuje, odbywa się on w Europie, zdecydowano, że napis Star Wars na medalach pojawi się w dwunastu wersjach językowych. Każdy medal będzie reprezentował nie tylko jednego ludzika z dawnych lat, którego wizerunek będzie na nim widoczny ale także jeden kraj europejski..
Oczywiście krajów europejskich jest trochę więcej niż 12, ale wbrew kłamstwom wrogich mediów oraz na przekór naszym kompleksom, Polska cieszy się na świecie sporym szacunkiem - także wśród fanów Gwiezdnych Wojen. I dlatego na jednym z medali pojawi się napis "Gwiezdne Wojny" w naszym pięknym języku!
Medal pomógł zaprojektować i zasponsorował niejaki John Alvarez, który jest bezpośrednim źródłem tej sympatycznej informacji.
Kliknij by  powiększyć.

Tak. Projekt!
Ciekawostką jest, że Lucasfilm nie zgodził się na skopiowanie starego polskiego logo znanego z kart od polskich podróbek, ale udało się przemycić charakterystyczną gwiazdkę, która na widocznym obok zdjęciu ma kolor czerwony. Na medalu pozostanie jednak bezbrawna, ale za to wypukła :)

Dla porządku należy nadmienić, że w zestawie znajdą się medale reprezentujące także następujące kraje: Belgę, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Włochy, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję i Wielką Brytania.
Tak! Znowu.