Newsy!


Strona o kartach kolekcjonerskich!Newsy!

Terror humoru!

Subskrypcja
Zamów newsy na e-mail:
 


 
 
14.03.2008 KOMPLET ODZNAK STAR WARS!

W muzeum widzieliśmy już polskie plakaty, ludziki, fotosy, książki, nalepki a nawet nakładki na ołówek. Wydawało się, że asortyment starych, polskich gadżetów został do cna wyczerpany.
Tymczasem oto z otchłani zapomnienia wyskakuje niby jakiś królik z kapelusza seria znaczków do przypinania, zwanych także: przypinkami, badzikami, badgami lub dynksem z agrafką!
Produkowano je w latach osiemdziesiątych a sprzedawano w kioskach Ruchu! Jak zwykle zachęcam do pławienia się w atmosferze tamtych lat: znaczki.


26.01.2008 PRZERWA NA REKLAMĘ !

Jeżeli klikniecie na obrazek po lewej stronie wyskoczy Wam okienko z zabawnym komiksem - reklamą strony Starwasy.pl ! Narysował go niejaki Otis - autor strony Cartoon Wars - blog rysunkowy!
Zaglądajcie tam od czasu do czasu bo rysunki są śliczne i śmieszne, a przekazywane przez Otisa niebanalne treści skłaniają do myślenia ;-).
Niebawem na Starwarsach zobaczymy inne komiksy tego nieludzko utalentowanego rysownika!

22.01.2008
KAMERY W DŁOŃ!

Czy słyszeliście o projekcie "People vs George Lucas"? Ja słyszałem, ale że docierające do Polski informacje wydały mi się skąpe poprosiłem głownego pomysłodawcę projektu - reżysera o skocznym nazwisku Alexandre O. Philippe - o dodatkowe wyjaśnienia.
Gorąco zachęcam do przeczytania tego interesującego wywiadu, z którego wynika, że każdy z nas uzyskał właśnie szansę by w swych fanowskich kaloszach wtargnąć do świata dokumentalistyki filmowej wysokiego szczebla!

Tak, to on!

17.01.2008
TROCHĘ LITER!

W życiu każdego człowieka, który zna litery nadchodzi taki moment kiedy trzeba przetestować swoje umiejętności! Oto nadeszła taka chwila! Do muzeum trafiły cztery wycinki ze starych gazet:
- Flip i Flap XXI wieku
- Imperium Kontratakuje, czyli mamy lokomotywę
- Małe, kudłate, sympatyczne
- Zanim obejrzę Powrót Jedi
Jeżeli macie odwagę zmierzyć się z dawnym stylem pisania, zapraszam do lektury!

09.01.2008
ODROBINA DROBIAZGÓW STAR WARS!

Nowy rok zaczynamy w wesołej atmosferze kontemplacji obrazków, na których widać fajne gadżety. Dzisiaj pośmiejemy się z żółtego Vadera prosto z Chin (SIC!), z uznaniem pokiwamy głowami delektując się widokiem starych naszywek i wreszcie zdziwimy się patrząc na trzy obrazki namalowane przez Wojciecha Siudmaka. Możemy też zobaczyć sobie starą, polską nalepkę z robotami , którą dodałem do istniejącej już od dawna galerii naklejek. A później grzecznie rozejdziemy się do swoich obowiązków pocieszeni obietnicą kolejnego uploadu, który nastąpi niebawem!

17.12.2007  CO NAM POWIE GERALD HOME?

Gerald Home to aktor, który w Powrocie Jedi wcielił się w postać Squid Heada, zwanego także Tessekiem oraz zagrał rolę kalamariańskiego oficera, służącego na statku, nomen omen, Home One. Poza tym to bardzo sympatyczny człowiek, który polubił polskich fanów Star Wars i stał się w świecie prawdziwym ambasoderem naszej sprawy!
Z wywiadu z Geraldem Home który zamieszczam w dziale "Teksty", dowiecie się kilku ciekawych rzeczy o jakich nie wspominał nigdy wcześniej. Artykuł okraszony jest także sporą ilością interesujących fotografii. Zapraszam do lektury!

22.11.2007 PRAWDZIWY WYWIAD ZE STEPHENEM J. SANSWEETEM!!

Stephen J.Sansweet to specjalista Lucasfilmu do spraw kontaktów z fanami. Postanowiłem sprawdzić, czy za oceanem wiedzą o istnieniu naszego kraju, więc zadałem temu wspaniałemu człowiekowi o lucasowskiej brodzie kilka trudnych pytań. Odpowiedzi zdają się wskazywać, że coś tam słyszeli ;-)
Aby przeczytać pierwszy autoryzowany wywiad jakiego udzielił polskiej stronie internetowej prawdziwy Director of Content Management & Head of Fan Relations z Lucasfilmu kliknijcie tutaj!
 
Kliknij na moim nosie.

19.10.2007 POWRÓT WESOŁEJ GALERII!

Czy pamiętacie jeszcze taki dział Starwarsów "Galeria"? Warto przypomnieć sobie o jego istnieniu zwłaszcza, że umieściłem tam właśnie dziewięć wspaniałych fotografii z planu starych Gwiezdnych wojen! Aby zapoznać się z tym unikalnym materiałem: kliknijcie tutaj! Zdjęcia udostępnił mi Paweł Leśniewski, który już wcześniej dzielił się fotografiami gadżetów ze swojej kolekcji. Dziękuję w imieniu własnym oraz fandomu :) Halo halo halo! Kocham Ricka.

31.08.2007 KOMPENDIUM WIEDZY O PODRÓBKACH!

Testy kliniczne dowiodły, że innowacyjna formuła zawarta w tekście "Przewodnik po polskich podróbkach" skutecznie zapobiega dezinformacji i przedłuża blask głębokiej wiedzy intensywnie wnikając do szarych komórek i dostosowując się do każdego rodzaju mózgu! Już po pięciu minutach czytania poczujesz różnicę!
Specjalnie opracowany system klikania "tutaj" zapewni Ci błyskawiczny dostęp do unikalnej wiedzy, gwarantując długotrwały rezultat. Jesteśmy tego warci!

25.08.2007 UWAGA FAKE!


Usiłując naświetlić wszystkie przejawy obszernego zjawiska jakim jest Star Wars, przyjrzeliśmy się już wielu rodzajom ludzików: oryginałom, starym polskim podróbkom, podróbkom zagranicznym a nawet ludzikom typu "custom" czyli składakom.
Dzisiaj przyszła pora na nową kategorię a mianowicie FAKE czyli fałszywki. W moje ręce wpadły dwa wyprodukowane (lub przerobione) współcześnie ludziki, które oferowano jako stare polskie bootlegi, choć nimi nie są. Warto się im przyjrzeć, bo wyglądają intrygująco, a przy okazji trzeba się dowiedzieć czym różnią się od oryginałów. Kliknijmy tutaj: FAŁSZYWKI.
 

22.08.2007 PRAWDZIWY GREEDO POZDRAWIA!


Paul Blake to człowiek, który wcielił się w postać nieszczęsnego łowcy nagród imieniem Greedo. Tak się szczęśliwie składa, że spotkałem ostatnio tego sympatycznego aktora, a że miałem przy sobie akurat zapakowanego ludzika z lat 80-tych, poprosiłem o autograf na opakowaniu.
Paul Blake zadedykował włożony w pisanie wysiłek nie tylko mnie, ale także wszystkim czytelnikom Starwarsów, czyli Tobie Chłopczyku i Tobie Dziewczynko.
Zobaczcie jakim ładnym ludzikiem jest zapakowany Greedo, i przekonajcie się przy okazji ile szacunku dla Polskiego Fandomu nosi w sercu pan Blake!
Postrafiam fanuf s Polski...


31.05.2007 POLSKI AKCENT NA CELEBRATION EUROPE!

Starwarsy.pl nie są stroną newsową, ale kiedy pojawia się informacja dotycząca polskich akcentów na międzynarodowym forum kolekcjonerskim, nie wolno jej nie zauważyć!
Na zbliżającym się europejskim konwencie fanów Star Wars, który odbędzie się w Londynie pojawi się licencjonowany medal kolekcjonerski z polskim logo SW a także z przemyconą gwiazdką ze starego polskiego blistera! Czytaj więcej>>>

02.05.2007 OCALIĆ OD ZAPOMIENIA!

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie części archiwum nieistniejącego już fanklubu SW Falcon i opublikowałem zdjęcia pierwszych dziesięciu rysunków. Dzisiaj publikuję kolejne 8 prac, nadesłanych w 1985 roku na konkurs "Plakat do filmu Star Wars".
Oprócz tego wprowadziłem nowy dział w "Fandomie 80" a mianowicie "Teksty". Pierwszym z nich jest napisany przeze mnie dla szkolnej gazetki artykuł o Imperium Kontratakuje.
Miałem wtedy 10 lat, więc jest się z czego pośmiać. :) Umieściłem także skany kilku stron pisanych przez fanów opowiadań. Warto to zobaczyć: Fandom'80!

19.04.2007 A KTO NIE WYPIJE TEGO WE DWA KIJE!


Podstawe elementy zapewniające człowiekowi zdrowie i odporność to ruch na świeżym powietrzu i dobre nawodnienie organizmu! Prawda ta znana jest od zarania dziejów. Natomiast o tym, że organizm fana Star Wars należy nawadniać przy użyciu odpowiednich szklanek, bo nie zadowoli się byle kroplą rosy zlizaną ze źdźbła trawy wiadomo od bez mała trzydziestu lat! Obejrzyjmy kilka starych gwiezdnowojennych szklanek!
Libiamo, libiamo...

14.04.2007 LUDZIKI, KTÓRYCH NIE MA!

Usiłując poznać i opisać wszelkie przejawy zjawiska o nazwie "Gwiezdne wojny" trafiłem ostatnio na prace sympatycznego mieszkańca Meksyku o pseudonimie Isashi! Poprosiłem go aby pokrótce opowiedział nam o swoim hobby oraz pokazał kilka zdjęć przedstawiających owoce jego twórczej pasji!
Kliknijcie tutaj aby dowiedzieć się co to takiego: "Star Wars Custom Action Figures"!

05.04.2007 KTO TO JEST BERNARD LOOMIS?


Po poprzednim, krótkim uploadzie obrazkowym, nadszedł czas aby zamieścić coś do czytania! Kasia Drabik znana z tekstu o plakatach, napisała wspaniały recenzjo-artykuł o gwiezdnowojennej historii fabryki Kennera! Warto zapoznać się z jego treścią aby poznać kilka ważnych nazwisk oraz szereg ciekawostek i odrobinę anegdot a także ucieszyć oko garścią zdjęć! Poczytaj o sekretach powstawania pierwszych figurek Star Wars!

01.04.2007 JESZCZE TRZY NAKLEJKI!

Niejaki Darth Guzes, webmaster legendarnej jak Smok Wawelski strony SW Retro zwrócił mi uwagę, że oprócz przedstawionych przeze mnie ostatnio dwóch polskich nalepek Star Wars istniały również inne, jak chociażby obrazek z Jabbą czy naklejka na zeszyt! Dostarczył także dowodów fotograficznych na poparcie własnego twierdzenia a zobaczyć możecie je tutaj: trzy wesołe naklejki!


23.03.2007 WESOŁA GROMADA!

Czy pamiętacie błękitnego muppeta grającego w pałacu Jabby na organach red ball? Na pewno każdy fan Star Wars wie, że to Max Rebo - istota z planety Orto w systemie o tej samej nazwie! A czy wiedzieliście, że w roku 1985 firma Kenner wypuściła na rynek trzypak zawierający figurkę przedstawiającą tę postać, wraz z kolegami z zespołu? Obejrzyjcie sobie zdjęcia przedstawiające tych utalentowanych artystów!

19.03.2007 PODNIEŚMY POZIOM CZYTELNICTWA!


Media zamiast zajmować się tym czym powinny, czyli wywoływaniem duchów, alarmują że polacy mało czytają. W tej sytuacji zdecydowałem się umieścić skany dwóch starych artykułów na temat Gwiezdnych wojen: Wrażenia Luke'a Skywalkera i Przyjaciele z Galaktyki. Zapoznajmy się z ich treścią by pokazać, że fani SW to intelektualiści, którzy znają litery!

13.03.2007 NALEPKA CZY NAKLEJKA?

Lata osiemdziesiąte. Ziemia...W zachodniej części ludzkiego świata gadżety z filmu Star Wars osaczają ludzi wyskakując z każdego zaułka, tymczasem polscy fani muszą ich z mozołem poszukiwać. Młody fan Gwiezdnych wojen znajduje w sklepie nalepki przedstawiające Yodę oraz Vadera i nabywa je drogą kupna...
Dzwadzieścia lat później zdjęcia tych nalepek trafiają na stronę Starwarsy!
Jeden z internautów zauważa informację, że wystarczy klinąć tutaj, aby zobaczyć je w całej okazałości... Czy zechcesz stać się jednym z bohaterów tej historii ? ;-)

9.03.2007 NOWE OPOWIADANIE!

Do działu z tekstami wskoczyło niespodziewanie kolejne opowiadanie o losach Death Star Gunnera, Mon Mothmy i Galaktyki! Nosi ono tytuł "Człowiek zwany Marimbą"! Gorąco zachęcam do pożywnej lektury!

05.03.2007 ZŁOŚLIWOŚĆ KARCIARZY!

Zapewne pamiętacie informację dotyczącą polskiego plakatu z Imperium Kontratakuje, z której wynika, że autor tego kosztownego dziś gadżetu zniekształcił lekko nazwisko reżysera. Ostatnio udało mi się odkryć, że zaowocowało to podobnym aktem nietaktu ze strony zachodnich producentów kart kolekcjonerskich. Szczegóły w galerii, a konkretnie tutaj: Star Wars Galaxy!

27.03.2007 RZADKIE I GĘSTE KENNERY!

Na podstronie poświęconej oryginalnym ludzikom z lat 70/80, pojawiło się zdjęcie ostatniej figurki a zatem kolekcja przedstawiona na Starwarsach jest teraz kompletna, jak trening Jedi Luke'a Skywalkera w epizodzie VI!

Odwiedźcie muzeum i poklikajcie sobie na nazwach ludzików aby obejrzeć odpowiadające im zdjęcia!

24.12.2006 GWIAZDOR ISTNIEJE!

Zgodnie z zapowiedzią, na stronie pojawia się dzisiaj nowe opowiadanie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się dlaczego Rieekan awansował, jak to się stało, że Lando przegrał Sokoła i kto zdobył plany Gwiazdy Śmierci, przeczytajcie proszę ten tekst: "Nigdy nie mów dwa razy...". Przyjemnej lektury :)


18.09.2006 PLAKATY!!

Doświadczenie uczy, że zamiast wymądrzać się na temat w którym człowiek nie czuje się swobodnie, lepiej zapytać eksperta. Dlatego o artykuł dotyczący historii plakatów poprosiłem Katarzynę Drabik znaną w świecie kolekcjonerkę ! Oto jej artykuł: Poster Book!